Cele mai noi stiri online
Sport

Dinamo-FC Voluntari 0-1. “Câinii roșii” bifează umilință după umilință în play-out

Dinamo București a pierdut, duminică, al patrulea meci din tot atâtea jucate în play-out și rămân, cu 17 puncte, pe ultimul loc al clasamentului. FC Voluntari urcă pe locul secund, cu 24 de puncte, după a patra victorie consecutivă în acest play-out.

Partida a fost decisă de golul marcat de Ion Gheorghe în minutul 76. Fostul fotbalist al lui Dinamo a înscris cu un șut înșelător, la firul ierbii, de la 20 de metri. Dinamo a jucat aproape o repriză în inferioritate numerică după eliminarea lui Ioan Filip.

La întâlnirea precedentă, FC Voluntari s-au impus, scor 2-1, în etapa 23 din sezonul regulat. După acea partidă, Dinamo București a spus adio play-off-ului. Până acum, în play-out Dinamo are un bilanț catastrofal: 4 partide, 1 gol marcat, 6 goluri primite, 0 puncte.

Dinamo București (4-4-2): Piscitelli – Sorescu, Puljic, Mihai Popescu, Skovajsa – Lazăr, Mrzljak, Filip, Bani Mustafa – Moldoveanu, Montini

Rezerve: Straton, Sin, Șerban, Răuță, Mihaiu, Popa, Fabbrini, Kilyen, Ricardo Grigore

Antrenor: Adrian Mihalcea

FC Voluntari (4-3-3): Cojocaru – Kocic, Achim, Pașcanu, Belu – Căpățînă, Laidouni, Pablo de Lucas – Ion Gheorghe, Simonovski, Mățan

Rezerve: Rîmniceanu, Daniel Benzar, Eric, Țîră, Armas, Vlad, Sanoh, Gorobsov, Balaur

Antrenor: Mihai Teja

Sursa foto: sport