Cele mai noi stiri online
Sport

Euro 2020. Programul complet al turneului final cu date și ore de disputare! Partidele care vor avea loc la București

Program partide Euro 2020. Bucureștiul a găzduit, sâmbătă, tragerea la sorţi a grupelor Campionatului European din 2020. Dacă va trece de barajul Ligii Națiunilor, România va juca în Grupa C, alături de Olanda, Ucraina și Austria. Mai jos puteți vedea programul complet al competiei ce va avea loc în vara anului viitor, în perioada 12 iunie – 12 iulie.

Daca se va califica la turneul final, România va întâlni, la București, Austira și Ucraina. Meciul cu Olanda s-ar disputa la Olanda. ​Programul Campionatului European din 2020, stabilit după tragerea la sorţi care a avut loc sâmbătă, la Bucureşti, potrivit News.ro:

Faza grupelor:

Vineri, 12 iunie

Grupa A: Turcia – Italia (21:00 Central European Time, la Roma)

Sâmbătă, 13 iunie

Grupa A: Ţara Galilor – Elveţia (15:00, Baku)

Grupa B: Danemarca – Finlanda (18:00, Copenhaga)

Grupa B: Belgia – Rusia (21:00, St Petersburg)

Duminică, 14 iunie

Grupa D: Anglia – Croaţia (15:00 Wembley)

Grupa C: Austria – Câştigătoarea play-off-ului D sau A (18:00, Bucureşti)

Grupa C: Olanda – Ucraina (21:00, Amsterdam)

Luni, 15 iunie

Grupa D: Câştigătoarea play-off-ului C – Cehia (15:00, Glasgow)

Grupa E: Polonia – Câştigătoarea play-off-ului B (18:00, Dublin)

Grupa E: Spania – Suedia (21:00, Bilbao)

Marţi, 16 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D – Portugalia (18:00, Budapesta)

Grupa F: Franţa – Germania (21:00, Munchen)

Miercuri, 17 iunie

Grupa B: Finlanda – Rusia (15:00, St Petersburg)

Grupa A: Turcia – Ţara Galilor (18:00, Baku)

Grupa A: Italia – Elveţia (21:00, Roma)

Joi, 18 iunie

Grupa C: Ucraina – Câştigătoarea play-off-ului D sau A (15:00, Bucureşti)

Grupa B: Danemarca – Belgia (18:00, Copenhaga)

Grupa C: Olanda – Austria (21:00, Amsterdam)

Vineri, 19 iunie

Grupa E: Suedia – Câştigătoarea play-off-ului B (15:00, Dublin)

Grupa D: Croaţia – Cehia (18:00, Glasgow)

Grupa D: Anglia – Câştigătoarea play-off-ului C (21:00, Londra)

Sâmbătă, 20 iunie

Grupa F: Câştigătoarea play-off-ului A sau D – Franţa (15:00, Budapest)

Grupa F: Portugalia – Germania (18:00, Munchen)

Grupa E: Spania – Polonia (21:00, Bilbao)

Duminică, 21 iunie

Grupa A: Italia – Ţara Galilor (18:00, Roma)

Grupa A: Elveţia – Turcia (18:00, Baku)

Citește și: TRAGERE LA SORȚI, GRUPE EURO 2020. CUM ARATĂ GRUPA POSIBILĂ A ROMÂNIEI DUPĂ TRAGEREA DE LA BUCUREȘTI

Luni, 22 iunie

Grupa C: Câştigătoarea play off-ului D sau A – Olanda (18:00, Amsterdam)

Grupa C: Ucraina – Austria (18:00, Bucureşti)

Grupa B: Rusia – Danemarca (21:00, Copenhaga)

Grupa B: Finlanda – Belgia (21:00, St Petersburg)

Marţi, 23 iunie

Grupa D: Cehia – Anglia (21:00, Londra)

Grupa D: Croaţia – Câştigătoarea play-off-ului C (21:00, Glasgow)

Miercuri, 24 iunie

Grupa E: Câştigătoarea play-off-ului V – Spania (18:00, Bilbao)

Grupa E: Suedia – Polonia (18:00, Dublin)

Grupa F: Germania – Câştigătoarea play-off-ului A sau D (21:00, Munchen)

Grupa F: Portugalia – Franţa (21:00, Budapesta)

*Primele două clasate din fiecare grupă şi patru echipe de pe locul trei se vor califica în faza următoare.

Optimile de finală:

Sâmbătă, 27 iunie

1: 2A – 2B (18:00, Amsterdam)

2: 1A – 2C (21:00, Londra)

Duminică, 28 iunie

3: 1C – 3D/E/F (18:00, Budapesta)

4: 1B – 3A/D/E/F (21:00, Bilbao)

Luni, 29 iunie

5: 2D – 2E (18:00, Copenhaga)

6: 1F – 3A/B/C (21:00, Bucureşti)

Marţi, 30 iunie

7: 1D – 2F (18:00, Dublin)

8: 1E – 3A/B/C/D (21:00. Glasgow)

Vineri, 3 iulie

Sfert 1: Câştigătoarea optimii 6 – Câştigătoarea optimii 5 (18:00, Sankt Petersburg)

Sfert 2: Câştigătoarea optimii 4 – Câştigătoarea optimii 2 (21:00, Munchen)

Sâmbătă, 4 iulie

Sfert 3: Câştigătoarea optimii 1 – Câştigătoarea optimii 3 (18:00, Baku)

Sfert 4: Câştigătoarea optimii 8 – Câştigătoarea optimii 7 (21:00, Roma)

Citește și: TRAGERE LA SORȚI, GRUPE EURO 2020. ROMÂNIA, DESFIINȚATĂ: ”NU ESTE NICI PREGĂTITĂ, NICI CALIFICATĂ PENTRU EURO 2020!”

Semifinalele

Marţi, 7 iulie

Semifinala 1: Câştigătoarea sfertului 1 – Câştigătoarea sfertului 2 (21:00, Londra)

Miercuri, 8 iulie

Semifinala 2: Câştigătoarea sfertului 4 – Câştigătoarea sfertului 3 (21:00, London)

Finala

Duminică, 12 iulie: Câştigătoarea semifinalei 1 – Câştigătoarea semifinalei 2 (21:00, Londra).

Sursa foto: uefa

Sursa stire mondonews.ro

Related posts

Formula 1. Max Verstappen va pleca din pole position la Interlagos în Marele Premiu al Braziliei

stirile24

Adidas a lansat oficial “Uniforia”, mingea cu care se va juca la Euro 2020! Galerie foto

stirile24

FC Barcelona – Real Madrid a fost amânat! Motivul și când se va juca clasicul fotbalului spaniol

stirile24