Cele mai noi stiri online
Sport

Vlad Chiricheș a marcat un gol pentru Sassuolo

Vlad Chiricheș, căpitanul echipei naționale, a marcat, vineri seară, un gol de poveste pentru echipa sa de club, Sassuolo.

Reușita internaționalului român din Serie A a adus aminte microbiștilor de golul înscris de Chiricheș în partida Steaua-Ajax și de această dată torpila expediată de fundaș oprindu-se în vinclul porții adverse.

Vlad Chiricheș a marcat în minutul 84 al partidei Sassuolo-Torino, scor 3-3, din etapa a cincea din Seria A. Chiricheș a fost integralist în acest joc. Golul marcat de român la minutul 2.47.

Sursa foto: sport